Výběrové řízení na pozici Administrátor/ka serverů

14. 7. 2017 - PR ÚIT

Volná pozice na ÚIT

Výběrové řízení na obsazení místa pro celoškolské pracoviště ÚSTAV INFORMAČNÍCH TECHNOLOGIÍ:

• Administrátor/ka serverů úvazek 1,0(zástup za rodičovskou dovolenou)

Požadavky: Schopnost provozování serverových systémů, výběru vhodných řešení a jejich nasazení do reálného provozu. Zkušenosti s administrací serverových operačních systémů GNU/Linux, Windows a provozovanými službami. Praktické zkušenosti s vytvářením skriptů v běžných skriptovacích jazycích. Dobrá orientace a aktuální přehled v oblasti serverové techniky a zkušenosti se správou serverových virtualizačních technologií.

Znalost principů fungování počítačových sítí, bezpečnostních zásad a technologií. Schopnost komunikace v českém a anglickém jazyce, vytváření dokumentace a návodů.

Zájem o serverové zde zmíněné a další technologie, kreativita, spolehlivost, zodpovědnost, loajalita, schopnost týmové spolupráce, flexibilita, technické myšlení, ochota učit se novým věcem, kladný vztah k open-source software. Zájem o dlouhodobější spolupráci.

Náplň práce: Správa existujících serverových řešení (zejména operačních systémů a aplikací) a vytváření nových (od výběru vhodného řešení, přes testování, až do produkčního nasazení). Tvorba skriptů (Perl, Python, Bash apod.). Administrace virtualizací (VMware ESXi, KVM, oVirt, XEN). Údržba databázových systémů (PostgreSQL, MariaDB, MS SQL). Spolupráce na vytváření aktuální dokumentace a uživatelských návodů. Řešení problémů souvisejících se serverovými systémy a poskytování technické podpory.

Nabízíme: Týdenní pracovní dobu, zázemí instituce univerzitního typu, možnost dalšího vzdělávání a osobního rozvoje, 6 týdnů dovolené, příspěvek na stravování v areálu univerzity, možnost seberealizace a účasti na zajímavých projektech, odpovídající finanční ohodnocení.

Předpokládaný termín nástupu 15. 08. 2017

Životopis a motivační dopis zašlete na emailovou adresu: vedouci.uit@mendelu.cz

Termín uzávěrky pro přijímání přihlášek je 23. 07. 2017.

V případě, že do 14 dní od uzávěrky pro přijímání přihlášek nebudete osloveni, nebyli jste vybráni do užšího výběru uchazečů. Dokumenty, které jste doručili v elektronické podobě, budou po ukončení výběrového řízení skartovány.