Instalace balíku Office

 

Všichni zaměstnanci a studenti Mendelovy univerzity v Brně mají nyní možnost zdarma získat vždy aktuální verzi balíku Office v nejvyšší možné edici Professional Plus pro svých až pět zařízení (Windows, iPad, iPhone, Android, Windows Phone) po celou dobu studia.

 

Pro získání software se stačí přihlásit na stránkách s poštou outlook.com/mendelu.cz

Pozn. Microsoft Office 365 je služba, spuštěná 1. září 2012. Tato služba nepodporuje dřívější způsoby uložení Vašeho uživatelského hesla, které používáte při přístupu k univerzitním zdrojům. Proto je třeba Vaše heslo zaregistrovat k Vašemu účtu v celouniverzitním registru. Pokud jste Vaše heslo naposledy změnili po 1. září 2012, tyto kroky můžete přeskočit. V opačném případě, nebo když si nejste jisti, proveďte následující:

V osobní administrativě v UIS (https://is.mendelu.cz/auth) najděte v sekci Nastavení informačního systému a klepněte na odkaz Změna hesla.Na stránce Změna hesla (https://is.mendelu.cz/auth/system/zmena_hesla.pl) vložte Vaše aktuální heslo do všech tří vstupních polí. Můžete se též rozhodnout pro heslo nové, pak stávající heslo vložíte do pole Staré heslo a do pole Nové heslo a Kontrolní zadání vložte heslo nové. V tom případě věnujte pozornost přehledu požadavků na nové heslo nad formulářem.

Po přihlášení vybereme vpravo nahoře Nastavení a poté zvolíme Nastavení služeb Office 365.

 

Dále zvolíme položku Software.

 

 

 

 

Zvolíme Office a můžeme změnit jazyk nebo bitovou verzi Office. Výchozí je český 32bit Office. Následně zvolíme Nainstalovat.

 

Pro instalaci klikneme na Spustit a znovu potvrdíme.

 

Instalace se začne připravovat.

 

V tomto okně zadejte svůj login do univerzitní pošty ve tvaru login@mendelu.cz

 

 V následujícím okně zadejte heslo ke svému poštovnímu účtu. Po přihlášení Vás přivítá nový Office.

 

V dalším okně si můžete zvolit, jestli chcete posílat informace o používání Office společnosti Microsoft.

 

Nyní je instalace dokončena.