Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

• EN

Odbor informačních technologií

Připojení prostřednictvím proxy severu

Proxy server

Proxy server (dále jen proxy) je server počítačové sítě, který funguje jako prostředník mezi uživatelem a cílovým serverem. Prostřednictvím proxy se můžete mimo univerzitní síť připojit k elektronickým informačním zdrojům. Elektronické informační zdroje nabízí vědeckým a pedagogickým pracovníkům a studentům univerzity přístup k databázím z oblasti zemědělství, lesnictví, životního prostředí, potravinářství a ekonomiky. Dále přístup k předplaceným plným textům článků z časopisů renomovaných vydavatelství, hodnocení časopisů ve vědeckém světě (impaktfaktor) a Souborné katalogy České republiky. Proxy mohou využívat všichni studenti a zaměstnanci univerzity.

Návod pro připojení k proxy serveru